O škole základní

Jsme státní škola s kvalitami školy soukromé - s jedním rozdílem: neplatíte školné!

Naše základní škola je málotřídní. Vyučujeme žáky od 1. ročníku do 5. ročníku ve třech třídách - realizujeme vrstevnické učení.

Více o zápisu do 1. ročníku zde.

Naše škola učí Vaše děti to, co v jiných základních školách, a zároveň ...

• je lepší ve výuce cizích jazyků (výuka angličtiny již od 1. ročníku)

• je lepší ve výuce informatiky (výuka již od 2. ročníku, výborně vybavené třídy IT technikou a interaktivními tabulemi)

• je dobře vybavená a modernější (výuka čtení genetickou metodou, aby děti brzy četly s porozuměním, výuka čitelného písma Comenia Script, matematiky dle metody prof. Hejného, předmět Etická výchova)

• nabízí dětem rodinné prostředí, ve kterém se cítí ve škole bezpečněji; první roky ve škole děti tráví bez zbytečných stresů z dojíždění nebo šikany

• nižší počet žáků ve třídách - do 20 žáků - více času na každého žáka a jeho rozvoj

• chce, aby děti do školy chodily s radostí (netradiční výuka, zájmové aktivity, akce pro děti i rodiče - olympiáda, Kuličkiáda, spaní ve škole, výlety, výstavy, exkurze, divadla, kino a další)

• učí děti spolupracovat a tvořit (projektové dny, skupinová výuka, program Začít spolu, celoroční téma, spolupráce mezi ročníky, Žákovský parlament)

• rozvíjí čtenářskou gramotnost a práci s informacemi (projekt Čte celá škola, testování žáků 4. a 5. ročníku, Ročníková práce žáků 5. ročníku)

• poskytuje péči všem dětem, i těm, kteří ji potřebují více; poskytuje individuální přístup k žákům s problémy s učením nebo dětem nadaným, ve škole pracují asistentky pedagoga, z toho jedna se specializací na dětský autismus, pro děti s poruchami učení nabízíme nepovinný předmět Zábavné čtení

• nabízí zájmové kroužky dle zájmu dětí i  rodičů, tradiční akce mimo školní výuku (besídky, Den rodiny a Kuličkiáda, výlety, výuka plavání, školy v přírodě)

• školní družinu pro všechny žáky 1. až 5. ročníku každý den do 16:30, ranní provoz dle zájmu a dohody

Víme, že se naši žáci nemusí obávat přechodu na druhý stupeň do jiné školy a několikaleté zkušenosti to potvrzují. Každá změna má na dítě vliv, proto i na výuku na II. stupni, která se odlišuje od výuky na I. stupni, si děti musí zvyknout, stejně jako si zvykaly na školu v 1. ročníku.