Čte celá škola 2013/2014

Průběžné výsledky si můžete prohlédnout v souboru: Čte celá škola 2013_2014.pdf (415470)

Čte celá škola

Nová pravidla soutěže

• Cílem soutěže je přečíst 333 knih za celou školu. Čtenáři, kteří získají potřebný počet bodů, získají odměnu - knihu. Speciální prémii získá žák, který získá za čtení 16 a více bodů.
  • Ceny budou pořizovány z peněz získaných sběrem starého papíru a od sponzora – Rodičovského sdružení Školáček.
  • Záznamy čtenářského deníku budou na konci školního roku svázány do jedné společné knihy a kopie průběžně umísťovány na internetové stránky soutěže www.ctecelaskola.blog.cz

Čtenář musí splnit tyto podmínky:

1. přečíst knihu
  2. zapsat knihu do listu čtenářského deníku, nakreslit obrázek (kopírované listy zajišťují třídní učitelé) a odevzdat jej třídnímu učiteli před představením knihy
  3. představit knihu spolužákům (třeba v hodině českého jazyka nebo v ranním kruhu)

Bodování

Čtenář získá body podle počtu stran textu v přečtené knize.

• 1 bod (kniha má 0 – 50 stran)
  • 2 body (kniha má 51 – 100 stran)
  • 3 body (kniha má 101 – 200 stran)
  • 4 body (kniha má 201 – 300 stran) atd.

Body si žák po dohodě s třídním učitelem zapíše do tabulky ve třídě (1 bod = 1 vybarvené okénko).

Kolik má čtenář získat bodů?

• 1. r. = 2 body
  • 2. r. = 4 body
  • 3. r. = 6 bodů
  • 4. r. = 8 bodů